Skip to content

Başak Burcu

23 Ağustos / 22 Eylül
Başak Burcu Kendinizle ilgili memnuniyetsizlikleriniz olabilir. Belli bir formun içinde olmak, belli bir düzende yaşamak isteyebilirsiniz ancak çevresel faktörleri her zaman alt edemezsiniz. Hayatınıza esneme payı bırakmalısınız.

Aşk

0%

Para

0%

Sağlık

0%

Aşk

"Düzen arayışı içerisinde olan Başak burçları, sadece mantık düzeyinde bir aşkı tercih ettikleri için idealleri için savaşırlar. " Detaycı ve idealist tutumlarından dolayı partnerlerini bezdirebilirler. Başak burcu insanları kolay güvenmeyen bir yapıya sahip olduğu için genellikle geç yaşlarda ya da hiç evlenmedikleri görülür. Aşkın detaylarını incelemek yerine duygularını en iyi şekilde yaşamalıdırlar. Seks hayatlarında gerçekten aşık olmadan kimseyle kolay kolay ilişkiye girmezler. Başak kadınları sevişme konusunda oldukça tutkuludur. Temiz değil ve kötü kokuyorsanız bir Başak burcu kadınıyla yakınlaşmanız biraz zor olabilir. Yeni şeyler denemekten keyif almayan Başak burcu kadınları, detaylar yüzünden kendinden soğutabilir. Başak erkekleri de hijyene düşkündür. Değişik tekniklerden hoşlanır ama kendini tekniğe kaptırınca duygularını yaşamayı unutabilir. Seks konusunda partnerini acımasızca eleştirebilir.

Para

"Gözlem yetenekleri yüksektir. " Hırs ve pratik zekâlarından dolayı iş hayatlarında olumlu yönde etkiler alacak olan Başak burcu insanları, birçok özelliklerinin yanı sıra görev bilinci sayesinde çalıştığı ortamdaki arkadaşlarına da faydalı olacaklardır. Risk ve eksikliklerin giderilmesi için ellerinden gelen çabayı göstereceklerdir. Başak burcu insanları genel olarak detay ve özen gösterilecek mesleklerde başarılı olabilirler. Doktorluk ve banka memuru gibi meslekler Başak insanlarını başarıya götürebilecek meslekler arasında. Araştırma ve bilgilenme isteği bulunan Başaklar için bilim ve hukuk dalları iyi tercihler olacaktır.

Sağlık

"Başak, temizliğe, iyi beslenmeye ve sağlıklı yaşamaya en çok önem veren burçların başında gelir. Ufak bir hastalıkta bile doktora görünmek ve bir an önce iyileşmek isterler." Başak burçlarının vücutları batın bölgesi, dalak ve bağırsaklar yönetimindedir. Detaylara çok önem verdikleri için sinir sistemleri de hassastır. Başak burçlarında bağırsak hastalıkları, kolit, apandisit, kabızlık, ve her türlü psikosomatik hastalıklar sıklıkla görülür. Hassas bir mideye sahip olan başak burcu insanları beslenmelerine dikkat etmelidir. Yanlış beslenmeler sonucu sinir sistemi ve bağırsak problemleri de baş gösterebilir. Bunun haricinde kolay kolay hastalanmayan bir bünyeye sahip olan başak burçları, daha çok hastalık hastası moduna bürünürler.